Žmogaus balsas ir fortepijonas – nuolatiniai draugai tiek repeticijose, tiek koncertų salėse, tiek ramų vakarą namuose, kai tiesiog norisi muzikuoti sau… O ,,Varpelio“ mokykloje mokiniai perpranta dar vieną paslaptį – fortepijonas gali dainuoti (net kaip choras!) ir be žodžių papasakoti labai įdomių istorijų.

Fortepijono ir balso draugystė prasideda nuo pirmų žingsnių mokykloje ir tęsiasi visose klasėse. Fortepijono mokymasis „Varpelio“ mokykloje – tai įspūdžių mozaika. Tai spalvingas spektras įvairiausių koncertų: muzikinės kelionės į Prancūziją; ryto valanda svečiuojantis pas V. A. Mocartą; koncertas – susitikimas su M. K. Čiurlionio dukra; ieškojimas, kur gyvena Muzika; žvėrių karnavalai. Tai galimybė skambinti su „Varpelio“ orkestru; su profesionalių džiazo muzikantų trio; akompanuoti dainininkams; muzikuoti ansamblyje su draugais, tėveliais, sesėmis ir broliais. Tai koncertai, festivaliai, konkursai mokykloje, mieste, šalyje, užsienyje.

Jaunųjų atlikėjų laureatų sąrašas ilgėja kasmet. Dauguma tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatai – Algirdas Urbonas, Jurgis Valiukevičius, Jonas Vaičys, Dovydas Vasiliauskas, Gaudas Krištaponis, Salvijus Unika, Benediktas Bartulis, Gediminas Kulbokas, Herbertas Čepinskis, Matas Lenkutis, Arnas Pilvelis, Paulius Grigonis, Mantvydas Drūlia, Žygimantas Galinis, Linas Steponavičius, Aivaras Ūsas, Daumantas Slaminskas, Danielius Vargonas, Shlok Aleks  Kumar ir kt. Kai kurie iš jų susiejo savo gyvenimą su muzika.

Visgi, didžiausias laimėjimas – įsigyti nuostabų draugą – Fortepijoną, kuriam galima pasiguosti, kai liūdna, su kuriuo galima džiaugtis, kai gera…

MOKYTOJOS INOS VAIČIENĖS MOKINIŲ KONCERTAS

Gegužės mėn. 27 dieną jaukioje mokyklos salėje vyko mokytojos Inos Vaičienės mokinių koncertas. 15 vyrukų, nuo antroko iki dvyliktoko, atliko jiems labiausiai patikusius šiemet išmoktus kūrinius.  Skambėjo nuoširdžiai atlikami kūriniai, spindėjo vaikų akys, džiaugėsi laimingi tėveliai ir mokytoja. Ir nors artėjančios atostogos – išsiskyrimo metas, koncerto sukurta nuotaika, skatina galvoti apie ateinančių metų kūrinius, renginius ir tolesnę kelionę per stebuklingą Muzikos pasaulį. 
XXII RESPUBLIKINIS KAMERINIO MUZIKAVIMO FESTIVALIS ,,GARSŲ IŠDAIGOS”

2022 m. gegužės mėn.  21 d. 

Lietingą šeštadienį Juozo Gruodžio konservatorijoje vyko spalvingas, kupinas nuotaikingų kūrinių XXII respublikinis kamerinio muzikavimo festivalis ,,Garsų išdaigos”.  ,,Varpelio” mokyklos mokiniai Gabrielius Dapšauskas (4 kl.) ir Mindaugas Šalučka (5 kl.) festivalyje taip pat ,,paišdykavo garsais”, atlikdami Remo Vinciguerra ,,Kompiuterio dainelę”. Tuo pačiu festivalsi buvo ir dovana Kaunui jo 614-o gimtadienio proga.

 KONCERTAS “VARGONŲ MAGIJA”

2022 metų gegužės mėnesio 7 dieną mokyklos pianistai tęsė kasmetinį projektą ,,Vargonų magija”. Tai jau ketvirtas šio projekto koncertas. Šiemet jaunieji atlikėjai turėjo galimybę susipažinti su Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios vargonais. Ši bažnyčia – didžiausia Lietuvoje dvibokštė bažnyčia, turi dvejus vargonus. Didieji vargonai, kuriais grojo mokiniai, trijų manualų.
Tradiciškai, koncertą papildė įdomi edukacinė programa,- aplankėme rašytojo Jono Biliūno gimtąją sodybą.

 KONCERTAS “FORTEPIJONO FIESTA”

Balandžio mėn. 30 dieną mokykloje vyko koncertas ,,Fortepijono fiesta“. Tai buvo šventė su ypatingomis dovanomis – nuoširdžiai atliktais kūriniais, padovanotais mamoms jų dienos išvakarėse. Graži ir prasminga savaitgalio pradžia, gražus ir prasmingas mamos dienos laukimas.

FORTEPIJONINIŲ ANSAMBLIŲ KONCERTAS “MUZIKUOJAME DRAUGE”

Kovo mėn. 19 d. mokykloje vyko tradicinis fortepijoninių ansamblių koncertas, šįsyk nustebinęs šeimyninių ansamblių gausa – net 7 iš 14. Mokiniai muzikavo su broliais, mamomis ir net promočiute! 

RESPUBLIKINIS FESTIVALIS “DŽIAZO FIESTA”

Kovo mėn. 19 d. mokyklos džiazo studija dalyvavo respublikiniame festivalyje ,,Džiazo fiesta” Kauno I-oje muzikos mokykloje. 

„VARPELIO” MOKYKLOS ABSOLVENTŲ FORTEPIJONO MUZIKOS KONCERTAS

Kovo mėn. 17 dieną mokykla sulaukė itin brangių svečių – absolventų, kurie pasirinko toliau mokytis muzikos Kauno Juozo Gruodžio konservatorijoje. Herbertas Čepinskis pasirinko fortepijono specialybę, Mantas Gontis – garso režisūros, Leonardas Stanislovas Gabriūnas – dainavimo, Giedrius Norkus – chorinės muzikos. Vaikinai įteikė savo pirmajai mokyklai muzikinę dovaną – fortepijonės muzikos koncertą.